Hakkımızda

Geleceğin pırlantaları çocuklarınız bize emanet…

600 m2 bahçenin içerisinde, koruluğun hemen yanı başında, kirli havadan ve gürültüden uzak okulumuzda misafirlerimizin çocuklar olduğunu hiçbir zaman unutmadan sevgi ve şefkatle onlara temas ediyoruz.

 

Çocuklarımıza kirlenme özgürlüğü tanıyarak özgüven gelişimlerini destekliyor, biz yetişkinlerin çocukluk anılarında yer edinen sokak oyunları ile çocuklarımızı sosyalleştiriyoruz.

Yediği yemeği kaplana benzetebilen, oturduğu minder dağa dönüşebilen, annesi ise bir masal kahramanı olabilen çocuğumuzun hayal kurma yetisini ketlemeden –aksine hayalgücünü besleyerek günümüzü  keyifle geçiriyoruz!  Hayalperest ruhuna hitap eden yeni nesil eğitim cihazlarını bünyemize dahil etmeyi unutmuyor; her etkinliği ayna önünde yansımalarla, tepegözle, projeksiyonla, arkadaşlarının görüşleriyle zenginleştirmeyi bilen; tüm çocuklar gibi lego yapan ama o lego ile kendisine bir timsah arkadaş da yapabilen çocuklar yetiştiriyoruz.

 

Sporu severler, hele sulu sporları daha çok severler! Yağmur yağdığında bahçede, sokakta biriken suları gıda boyası ile renklendirip sularda özgürce zıplayan, fıskiyelerin karşısında ıslanmaya bayılan, çamurda koşan, her bulduğu tepeye ve ağaca tırmanan bizim çocuklarımızdır. Temizliği de severler, elbette. Yemek sonrası basitçe ellerini yıkamaları yetecekken boş kaplarla, hunilerle saatlerce oynayıp ellerini parlatan; bahçede oyuncaklarını, elbiselerini, bebeklerini yıkayan; okulda oto yıkamacı açan, yemek sonrası masayı silen, yerleri süpürmeye yardım eden de bizim çocuklarımızdır.

 

Kısacası; hayalgücü sonsuz, mutlu çocuklardır bizim çocuklarımız. Okula mutlu gelirler, mutlu giderler. Fark etmeden çok şey öğrenirler, büyürler. İşleri oyun olan, oyunla dünyayı kavrayan, iyi birer gözlemci olan, inceleyen, sorgulayan, merak eden, öğrendiklerini kullanmayı seven, kendiyle ve arkadaşları ile barışık, bilimsel bilgiyi fark etmeden edinen çocuklardır bizim çocuklarımız.

Amacımız;

Öncelikli amacımız çocuklarımızın biricikliğine değer verilen bir “toplulukta” keyifle vakit geçirmesi. Bu nedenle doğayı hissedeceğimiz, doğadaki malzemelerle sanat, müzik etkinlikleri yapacağımız, bir salyangozun hayatına dokunabileceğimiz, beraber şarkılar söyleyip müzik yapacağımız, ekmeğimizi, yoğurduğumuzu çocuklarımızın ellerinden yiyeceğimiz, Ağaçlara tırmanıp biraz da yukarıdan dünyayı izleyeceğimiz, karıncalar ile iletişim kurabilen doğayı seven bireyler yetiştirmektir.

Aynı zamanda dünyadaki okul öncesi eğitim sisteminin en etkili yöntem ve metodlarını, tüm gelişim alanlarına hitap eden eğitim materyallerimiz ile sentezledik. Çocuklarımızın yaratıcılığını geliştirerek kendini ve doğasını keşfetme zevkini sunduğumuz eşsiz doğa konseptli okulumuzda sevmeyi öğrenmeyi, öğrenmeyi sevmeyi ilke edindik. 24 aydan   programlaştırılarak iki dilin iç içe olduğu ortamda, aktif öğrenme yöntemi ile iki ana dil bilincini oluşturma ve süreklilik sağlamayı amaçlıyoruz.

Kendini sürekli revize eden bir eğitim anlayışının hakim olduğu okulöncesi eğitim sistemimiz ve fiziki yapısı ile fark yaratan okulumuz araştırmacı kimliğinin tükenmeyen olgularını çocuklarımıza sunmayı hedeflemektedir.

Kurumumuz Hakkında

Kurumumuz da , çocuklarımızın en iyi eğitimi alması amacının yanında, güvenlikleri ve konforları açısından da üst düzey detaylar göz önünde tutulmuştur.

Sınıflarımızda ay ve yaş gruplarına göre oyuncaklar, eğitsel materyaller, top havuzu, birbirinden bağımsız 2 adet çocuk parkı  ve acık yüzme havuzu bulunmaktadır.

İç Mekan

Kurumumuz 4 katlı villa içerisinde toplam 9 sınıftan oluşmaktadır. Kurumumuz içerisinde Yaş gruplarına göre dizayn edilmiş sınıflar,iki adet sanat atölyesi, bir adet drama ve tiyatro salonu ,yemekhane,küçük yaş grubuna özel uyku ve emekleme odaları, iki adet alt değiştirme odası yer almaktadır.
Kurumumuz doğalgaz kombi ile ısınmaktadır.

Dış Mekan

Kurumumuz  dört tarafı bahçe duvarı ile çevrili olup, 600 m2 bağımsız bahçemiz bol ağaç bol toprak ve doğal çimden oluşmaktadır. Bahçemizin  içerisinde Çocuklarımızın özgürce vakit geçirebileceği yaş gruplarına göre oluşturulmuş iki adet oyun parkımız, Ekoloji köşemiz ve yaz aylarında keyifle kullanabileceğimiz yüzme havuzumuz mevcuttur. Okulumuzun dan bir kaç adım uzaklıktaki korulukta da yaz kış keyifli çalışmalar yapabilmekteyiz.